Утрински Весник
Спорт

Тотенхем директно го нуди Ериксен на Реал

Тотенхем директно го нуди Ериксен на Реал

Мадрид, 30 јуни 2019 (/) – Англиски Тотенхем се поврзал директно со Реал Мадрид за да му понуди трансфер на Кристијан Ериксен во Шпанија, вели „Марка“.

Шефот на „петлите“ Даниел Леви оствари контакт со генералниот менаџер на Реал Мадрид, Хозе Анхел Санчез оваа недела, и двајцата разговарале за можноста за договор.

И Реал и Барселона се поврзувани со 27-годишниот Данец, а неговиот договор со Тотенхем истекува летото следната година.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Куп: Струга ТЛ домаќин на Работнички, Шкендија го пречекува Скопје

Поранешниот европски и светски првак умира од рак: Најтешко беше да им објаснам на децата

Алегри: Вечерва е најважниот меч за Јувентус во ЛШ