Утрински Весник
Спорт

Торес: Челзи не е на нивото на Реал

Торес ја заврши кариерата

Лондон, 26 јуни 2019 (/) – Поранешниот напаѓач на Челзи и напаѓачот на Атлетико, Фернандо Торес верува дека Еден Азар направил вистински потег со преселбата во Реал Мадрид.

– Азар е импресивен играч кој има потреба од предизвик во клуб каков што е Реал Мадрид. Тоа му треба за да го достигне нивото што има потенцијал да го достигне. Челзи не е клуб како Реал Мадрид, изјави Торес.

Најдобриот белгиски фудбалер Еден Азар на 7 јуни направи трансфер од лондонскито во „кралскиот“ клуб. Тој потпиша петгодишен договор со Реал. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Ливаковиќ одбрани три пенали – Хрватска преку Јапонија до четврт-финалето

Пеле: Ќе гледам Бразил-Јужна Кореја од болничката соба

Бразил го почнува походот кон трофејот, прва пречка е Јужна Кореја