Утрински Весник
Сцена

Тинејџерска серија критикувана поради експлицитност

Тинејџерска серија критикувана поради експлицитност

Лос Анџелес, 1 јули 2019 (/) – Новата серија на Ејџ-Би-Oу, „Еуфорија“, која го следи животот на тинејџерите во Лос Анџелес исполнет со дрога и секс, предизвика гнев на многу родители, токму како што предвидуваше творецот на шоуто, Сем Левинсон.

Третата епизода беше емитувана синоќа и она што предизвка најмногу контроверзии е сцената во која се прикажани 30-на машки полови органи.

Родителскиот телевизиски совет (ПТЦ) побара ХБО да ја прекине серијата поради „намерно експлицитна содржина за возрасни – секс, насилство, пцовки и консумирање дрога“, во проект наменет за тинејџери и помлади тинејџери.

На ИМДБ серијата има оцена 7,4. си/сп/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Рајан Рејнолдс и Блејк Лајвли донираа 200.000 долари за жените староседелки во Канада

Доктор Дре се разведува по 24 години брак

Риз Видерспун поласкана од споредбата со помлада пејачка