Утрински Весник
Македонија

Тетовски автобус се запали во близина на Дубровник, нема повредени

Тетовски автобус се запали во близина на Дубровник, нема повредени

Скопје, 30 јуни 2019 (/) – Нема повредени патници во несреќата во којашто се запалил автобус на тетовскиот превозник „Хафет турс“ изутрината околу два часот по полноќ во близина на Дубровник, изјави за / Хафет Арифи, вработен од компанијата „Хафет турс“.

Со автобусот на превозникот „Хафет турс“ од тетовски Пирок, кој сообраќал на линијата Скопје – Сплит, се превезувале 49 патници.

Според Арифи, благодарение на брзата реакција на пожарникарските служби пожарот е изгаснат, а сите патници за околу половина час се транспортирани до крајните дестинации со друг автобус.

– Нема никакви повреди кај патниците, ниту пак оштетувања на нивниот багаж, тврдат од компанијата. лв/нд/

фото: Охрид њуз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Приведен прилепчанец, украл трактор кој подоцна му бил вратен на сопственикот

Приведен битолчанец, кај него биле пронајдени 14 пакувања хероин

МНР го осуди говорот на омраза на натпреварот Македонија-Бугарија