Утрински Весник
Македонија

Струмичанка осомничена дека се обидела да го отруе сопругот

Струмичанка осомничена дека се обидела да го отруе сопругот

Скопје, 29 јуни 2019 (/) – Струмичанка е осомничена дека се обидела да го отруе сопругот. Одредена и е мерка притвор од 30 дена.
Таа се сомничи за кривично дело „убиство во обид“. На 7 јуни во семејниот дом во селото Иловица, 39-годишната жена му сварила кафе на сопругот и но него ставила течно нсредство хербицид „моносан Херби“. Откако сопругот го испил кафето, излегол во дворот и паднал во бессознание. бак/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Маричиќ: Судската реформа клучна за пристапување во ЕУ, имаме уште за работа

Ковачевски разговараше со потсекретарот за тероризам и финансиско разузнавање во Министерството за финансии на САД

Мицкоски: За само 3 дена од 5-ти до 7-ми декември ЕСМ ќе увезе струја за околу 4.200.000 евра