Утрински Весник
Македонија

Стружанец со измама земал пари од албанска државјанка

Велешката полиција казнува возачи кои непрописно претекнуваат

Струга, 5 јули 2019 (Утрински Весник) – Триесет и осумгодишен стружанец со измама од албанска државјанка земал пари за отворање заедничка фирма.

СВР Охрид соопшти дека Полициската станица од Струга поднела кривична пријава против А.У. (38) од струшкото село Корошишта.

– Со лажно прикажување факти, во заблуда ја довел М.К.(36) од Поградец, Република Албанија, која, на 17 јануари годинава, на пријавениот на трансакциска сметка му пратила пари за отворање заедничка фирма во Струга, информира полицијата. сс/дма/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Герасимовски: Денешната дојава за бомба во ,,Кочо Рацин” е лажна, граѓаните да бидат спокојни

Петровска во Грац – форматот: градењето отпорност е најдобрата одбрана против растечките безбедносни предизвици

18-годишник ја нападнал мајка му пред трговски центар во Аеродром