Утрински Весник
Спорт

Стојановски и официјално член на француски Ним

Стојановски и официјално член на француски Ним

Ним, 3 јули 2019 (Утрински Весник) – Македонскиот напаѓач Влатко Стојановски денес бешепромовиран како нов играч на француски Ним.

Поранешниот играч на Ренова потпиша тригодишен договор со тимот од Лига 1. Стојановски ќе го носи дресот со број 17 во претстојната сезона.

Трансферот на Стојановски во Ним, кој беше најдобар стрелец во ПМФЛ во изминатата сезона, вкупно изнесува 1,5 милиони евра. Досегашниот негов клуб Ренова ќе добие 300 илјади евра како отштета за заминувањето на офанзивниот фудбалер.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Флик останува германски селектор, мисијата ЕУРО 2024 на домашен терен

Во ПСЖ „нема место“ за Кристијано, но би го сакале Белингем

ФИФА ги казни Хрватите за навредите кон Борјан и Србите за косовското знаме во соблекувалната