Утрински Весник
Македонија

Спасовски на јавно уништување на запленети наркотици и оружје во Кавадарци

Спасовски на јавно уништување на запленети наркотици и оружје во Кавадарци

Скопје, 9 јули 2019 (Утрински Весник) – Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе присуствува на јавното уништување на запленети наркотични дроги и оружје во кругот на фабриката „Еуроникел Индустри ДОО“ во Кавадарци.

Уништувањето ќе се изврши во организација на Министерството за внатрешни работи, Агенцијата за управување со одземен имот и Државната комисија за уништување на наркотични дроги.бт/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Маричиќ-Лирман: Фокус на реформите и заедничка посветеност на патот кон ЕУ

Герасимовски: Изборот на Валентина Ангелковска за најдобар одделенски наставник во земјата е уште едно признание за квалитетот на образованието во Центар

(Видео) Милошоски: Бесмислено е власта да бара поддршка од ВМРО-ДПМНЕ за закони кои што не постојат и не се доставени во Собранието