Утрински Весник
Македонија

Сончево и многу топло со температура до 36 степени

Сончево и многу топло со температура до 36 степени

Скопје, 15 јуни 2019 (/) – Времето денеска ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена локална облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ индексот ќе биде 9, информираат од Управата за хидрометеоролошки работи.

Утринската температура ќе се движи од 13 до 20 степени, а дневната од 28 до 36 степени.

Во Скопје и околината слично време со утринска температура до 18 степени, а дневна до 36 степени. рп/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

СДСМ: Во време на криза училиштата не смеат да се затвораат, општините да ги редефинираат приоритетите

108 санкционирани возачи во Скопје

СДСМ: Заради бизнис интереси на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ, стои Скопје