Утрински Весник
Бизнис

Скопјанка добитник на автомобил од инстант лозот Биди ВИП вози ЏИП

Скопје, 21 јуни 2019 (/) – Скопјанката Ивона Јовановска е добитникот на автомобил од инстатн лотаријата Биди ВИП вози ЏИП на Државна лотарија на Македонија.

Како што информираат, таа вчера ги подигна клучевите од новиот автомобил Jeep Compass.

-Јовановска од Долно Лисиче, Скопско, по една прошетка во Капитол Мол го посетила и среќното место на Државна лотарија лоцирано во Молот. Купила три инстант лозови БИДИ ВИП ВОЗИ ЏИП и се упатила во кафулето ДежаВу каде ги изгребала и лозовите. Во моментот кога келнерот ги послужувал таа на сиот глас извикала „ЏИИИП“, наведуваат од Државна лотарија на Македонија.скс/са/

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

(Видео) Антовски: РЕК Битола склучила коруптивен договор – за истиот тендер оваа година платила 7 милиони евра повеќе

Од први декември сите пријавени кои ги исполнуваат условите ќе добиваат струја од „ЕСМ Продажба“

НБРМ: Хрватската куна ќе се разменува на домашниот девизен и менувачки пазар заклучно со 31 декември 2022 година