Утрински Весник
Спорт

Серена на „Вимблдон“ ќе биде украсена со кристали „Сваровски“

Серена на „Вимблдон“ ќе биде украсена со кристали „Сваровски“

Лондон, 27 јуни 2019 (/) – Американската тенисерка Серена Вилијамс на претстојниот Грен слем во Лондон ќе носи фустан украсена со брош во форма на логото на Најк со 34 кристали на „Сваровски“.

Кристали ќе ги означуваат годините на Серена која во 2016 година го освои Вимблдон.

-Сакав Серена да почувствува дека може да стави нешто од нејзината баба. Но, се разбира, направивме се што е во модерен стил, создаден специјално за Серена, изјави дизајнерот Еби Свонкт.

„Вимблдон 2019“ ќе се игра од 1 до 14 јули. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Охрид Трчат – Македонија се радува(т) (Фотогалерија)

(Видео) Роналдо на партија падел во Сингапур

Трагедија на „Монументал“ – навивач „скокнал“ од трибините и го загубил животот