Утрински Весник
Спорт

Селтик најверојатен противник на Шкендија доколку тетовци го минат првото коло

Селтик најверојатен противник на Шкендија доколку тетовци го минат првото коло

Нион, 19 јуни 2019 (/) – Шкотскиот фудбалски великан Селтик ќе биде ривал на Шкендија доколку македонскиот шампион го елиминира тимот на Номе Калју во првото коло од квалификациите за Лигата на шампионите.

Селтик во првото коло ќе се сретне со Сараево против кого е апсолутен фаворит.

Во случај тетовци да не го поминат естонскиот шампион, тогаш ќе продолжат во квалификациите за Лига Европа. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Швајцарија ги искористи сите „дупки“ во одбраната на Србија за осминафинале, Камерун прв го победи Бразил!

Мекларен ги продаде историските болиди на Бахреин!

Роналдо откако се откажал од 16 милиони фунти од Јунајтед пратил порака: Слободен како птица