Утрински Весник
Македонија

Седница на собраниската Комисија за транспорт

Седница на собраниската Комисија за транспорт

Скопје, 15 јули 2019 (Утрински Весник) – Собраниската Комисија за транспорт, врски и екологија денеска ќе одржи седница на која ќе разгледува Статутарна одлука за изменување на Статутот на Регулаторната комисија за домување.

Ова е втора фаза од носењето на Статутарната одлука. ев/са/

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Груби – Агелер: Успесите на нашата земја се заеднички со Соединетите Американски Држави

Списоците на корисници на финансиска поддршка објавени на веб страната на Министерството за труд и социјална политика

Маричиќ: Со политичка волја и конкретни чекори од ЕУ, интеграција на регионот е реална