Утрински Весник
Македонија

СДСМ: Мицкоски не ги повикува пратениците Вељановски, Милошоски и Димовски да поднесат оставки

СДСМ: Започна исплатата на зголемената социјална помош, над 25.000 семејства добија гарантиран минимален приход

15 јуни 2019

Мицкоски молчи и не сака да ги повика пратениците на ВМРО ДПМНЕ, за кои се водат судски постапки за сериозни кривични дела, да си дадат оставки.

Мицкоски во белиот дворец чека наредби од својот шеф а во пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ, се уште седат пратеници против кои се водат судски процеси за сериозни кривични дела.

Илија Димовски, Трајко Вељаноски и Антонио Милошоски не поднесуваат оставки и тоа говори многу за ВМРО ДПМНЕ.

Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, тоа е старата матрицата на Никола Груевски.

Христијан Мицкоски треба да ги повика пратениците Вељановски, Милошоски и Димовски да си поднесат оставки од своите функции.

Тоа е најмалку што треба да го сторат, а со тој потег би се избегнала каква било можност да ги попречуваат или влијаат врз судските процеси и истрагите против нив.

Пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ нема минимум кредибилитет се додека во некзините редови седат пратеници против кои се водат истраги и процеси за сериозни дела.

Центар за комуникации и односи со јавност СДСМ

_________________________________________________________________________________

/ овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

150 казни за брзо возење

Вработен во Пошта уништил архивски материјал, против него е поднесена кривична пријава

Приведени разбојници во Скопје, следува кривична пријава