Утрински Весник
Македонија

СДСМ: Мицкоски да им се извини на граѓаните за лагите што ги шири 

СДСМ: Мицкоски е на различна страна од интересот на граѓаните и државата

Скопје, 2 јули 2019

Христијан Мицкоски треба да излезе пред јавноста и да им се извини на граѓаните за лагите што тој и ВМРО-ДПМНЕ ги шират.

Последна лага од кујната за лажни вести на ВМРО-ДПМНЕ е сценариото за јавната набавка за М-Нав која денеска падна во вода.

Мицкоски уште еднаш потврди дека освен одбрана на криминалот на неговиот ментор Никола Груевски и ширење лажни вести, не може да понуди ништо што е во интерес на граѓаните и државата.

ВМРО-ДПМНЕ е симбол за лажни вести, измислици и невистини на штета на државата, граѓаните и нивните интереси.

Центар за комуникации со јавноста на СДСМ

______________________________________________________________________________________

/ овие текстови ги објавува во интегрална и оригинална форма и не е одговорна за нивната содржина, ниту за евентуалните правописни недоследности или печатни грешки.

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Пешевска: Да се зголеми додатокот за минимална помош преку МТСП

Ковачевски: Да се обединиме за европска иднина за стремежот за европска Македонија

СДСМ: Мицкоски конструктивноста да ја покаже во Собранието, подаваме рака за сите кои работат за граѓаните