Утрински Весник
Спорт

Сари: По секој натпревар пушев многу

Сари: По секој натпревар пушев многу

Торино, 27 јуни 2019 (/) – Новиот тренер на Јувентус, Маурицио Сари рече дека тренерската работа е многу стресна, а кај него предизвикувала желба за многу цигари, особено по натпреварите.

Тој кажа дека до пред извесен период пушел по 60 цигари дневно.

– Пушев 60 цигари дневно, што е веројатно премногу. За време на натпреварите немам посебна желба за пушење, но веднаш по нивното завршување потребен ми е овој порок. Сигурно оваа моја лоша навика влијае на моето здравје. Имав одредени проблеми со мојот грб, но сега се чувствувам многу подобро, изјави Сари.

Доскорешниот тренер на Челзи си зададе задача да го сведе на минимум користењето цигари, а ако успеа целосно да ги отфрли.

Со оглед на големиот притисок кој го носи неговата функција во италијанскиот шампион, останува да се види како Сари ќе се справи со цигарите. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Швајцарија ги искористи сите „дупки“ во одбраната на Србија за осминафинале, Камерун прв го победи Бразил!

Мекларен ги продаде историските болиди на Бахреин!

Роналдо откако се откажал од 16 милиони фунти од Јунајтед пратил порака: Слободен како птица