Утрински Весник
Македонија

Садула Дураки назначен за вицепремиер

Биографија на Садула Дураки, министер за политички систем и односи меѓу заедниците

Скопје, 4 јули 2019 (Утрински Весник) – Садула Дураки од ДУИ, кој пред една недела со реконструкцијата беше поставен на чело на новото Министерство за  политички систем и односи меѓу заедниците, ќе биде и заменик претседател на Владата на Северна Република Македонија.

Одлуката за неговата вицепремиерска функција е донесена на денешната владина седница и ја соопшти прес-службата на Владата. хс/дма/

 

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Приведени разбојници во Скопје, следува кривична пријава

Претрес во Битола, пронајдена дрога, приведен дилер

ВМРО-ДПМНЕ: Дали компанија од соларниот картел на Ковачевски со државна помош гради фабрика за панели кои потоа ќе ги продава на ФЕЦ Осломеј