Утрински Весник
Спорт

Робен стави крај на професионалната кариера

Ван Бомел го сака Робен повторно во ПСВ

Амстердам, 4 јули 2019 (Утрински Весник) – Поранешниот фудбалер на Баерн, Арјен Робен, одлучи да ја заврши својата кариера, објави прес-службата на холандскиот национален тим.

Холанѓанецот на 30 јуни ги заврши обврските кон Баерн по што можеше да си бара друг клуб како слободен играч. Сепак, Робен се одлучи за фудбалска пензија.

Во сезоната 2018/19, 35-годишниот фудбалер настапи на 19 натпревари, постигна шест гола и забележа две асистенции.

Пред Баерн, Робен играше за Реал Мадрид, Челзи, ПСВ Ајндховен и Гронингем. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Уште еден премиерлигаш добива американски газда

МЗТ Скопје преку ТФТ до петта титула од Суперкупот

Сестрата на Роналдо контра Португалците: Вие сте болни, бездушни, глупави и бескрајно неблагодарни