Утрински Весник
Магазин

Рибар фатил школка, а од неа излегол октопод (видео)

Рибар фатил школка, а од неа излегол октопод (видео)

Токио, 16 јули 2019 (/) – Рибар во заливот Суруга, Јапонија, извлекол школка, ја ставил на палубата на бродот, а таа почнала невообичаено да се мрда и отвора…

Изненадувачки е што од оклопот на школката излегло мало октопотче, кое од работ на бродот наречен „Аи Миура“ скокнало во морето. си/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Анџелина Џоли со нови обвинувања против Бред Пит

Следниот Џејмс Бонд ќе има триесеттина години, вели продуцентот

„Колдплеј“ ги одложи концертите во Бразил поради болест на Крис Мартин