Утрински Весник
Македонија

Рачна бомба пред кафуле во Прилеп

Рачна бомба пред кафуле во Прилеп

Прилеп, 10 јули 2019 (Утрински Весник) – Околу 12  часот пред кафуле во строгиот центарот на Прилеп под столица е поставена или фрлена рачна бомба се уште неексплодирана.

Полицијата во моментот го обезбедува просторот, повикана е противпожарната единица  известена е и се очекува да пристигне антитерористичка единица од Скопје.

Се уште не се знае дали е оставена или фрлена рачната бомба.ем/скс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Министерката Петровска на безбедносен форум во Црна Гора – ќе се дискутираат прашања за регионалната безбедност

Сончево време со температура до 26 степени

ВМРО-ДПМНЕ денес ќе достави измени на законот за здруженија