Утрински Весник
Спорт

Рамос за Азар: Одличен трансфер за тимот, ќе го подигне нивото

Рамос за Азар: Одличен трансфер за тимот, ќе го подигне нивото

Мадрид, 10 јуни 2019 (/) – Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос, го прокоментира трансферот на Еден Азар во тимот.

Рамос го идентификуваше Белгиецот како играч од светска класа и смета дека е одличен додаток на тимот на Мадрид.

– Можамда кажам дека ова е одличен трансфер за тимот. Тој е играч од светска класа. Одлична опција, која ќе го зајакне тимот, рече Рамос цитиран од Goal.com.

Азар потпиша со Реал Мадрид на 7 јуни, а самиот играч рече дека играњето за „белиот балет“ е негов детски сон.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Браќата Вилијамс го кренаа Билбао на третото место

Олимпик Марсеј на врвот на француската лига

Мусијала ги инспирираше Баерн за прекинување на лошата серија