Утрински Весник
Македонија

Работник тешко повреден додека извршувал градежни работи

Работник тешко повреден додека извршувал градежни работи

Скопје, 3 јули 2019 (Утрински Весник) – Во СВР Скопје вчера во 11:00 часот, од Комплексот клиники „Мајка Тереза“ било пријавено дека со тешки телесни повреди кај нив бил донесен С.Р.(33) од село Светка Петка, скопско.

Според МВР, тој се здобил со повреди во трговски центар додека извршувал градежни работи на деловен објект.

Од таму информираат дека се работи на расчистување на случајот. фф/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

СДСМ: Во време на криза училиштата не смеат да се затвораат, општините да ги редефинираат приоритетите

Без струја делови на Аеродром, Кисела Вода и Карпош

Променливо облачно со локален пороен дожд и грмежи