Утрински Весник
Македонија

Работник падна од скеле на Градската автобуска станица во Куманово

Работник падна од скеле на Градската автобуска станица во Куманово

Скопје, 22 јуни 2019 (/) – На Градската автобуска станица во Куманово вчера лицето Т.А.(61) паднало од скеле во висина од два метри при изведување градежни работи.

Тој со возило на Итна медицинска помош бил пренесен во Општата болница во Куманово, каде му е констатирана тешка телесна повреда. Увид на местото на настанот извршила увидна екипа од СВР Куманово.бт/скс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Списоците на корисници на финансиска поддршка објавени на веб страната на Министерството за труд и социјална политика

Маричиќ: Со политичка волја и конкретни чекори од ЕУ, интеграција на регионот е реална

Герасимовски: Со здравата и правилна исхрана ги поттикнуваме здравите навики кај децата