Утрински Весник
Македонија

Пуштен за сообраќај патот преку Галичица

Се чисти обраснатата вегетација околу локалните патишта во Македонска Каменица

Скопје, 30 јуни 2019 (/) – Патот кој води преку планината Галичица од 17 часот е пуштен за сообраќај, соопшти Авто мото сојузот на Македонија.

Патот беше затворен за сообраќај поради одржување на трки со мотори. бак/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Пешевска: Да се зголеми додатокот за минимална помош преку МТСП

Ковачевски: Да се обединиме за европска иднина за стремежот за европска Македонија

СДСМ: Мицкоски конструктивноста да ја покаже во Собранието, подаваме рака за сите кои работат за граѓаните