Утрински Весник
Спорт

ПСЖ му нуди нов договор на Нејмар

ПСЖ му нуди нов договор на Нејмар

Париз, 9 јуни 2019 (/) – Францускиот фудбалски шампион Пари Сен-Жермен му понуди нов договор за напаѓачот Нејмар.

Според „Телефут“ парижаните очекуваат продолжување на договорот со 27-годишниот Бразилец на уште една година.

Сегашниот договор со Нејмар со ПСЖ се пресметува до 2022 година.

Бразилецот сè уште не одговорил на на новиот предлог. За него се интересираат и шпанските гиганти Реал Мадирд и Барселона.

За потсетиме, Нејмар неодамна беше обвинет за силување на моделот Најџел Триндаде. Во петокот фудбалерот во Рио де Жанеиро сведочеше во врска со овој случај. Дојде во полиција во инвалидска количка, бидејќи е повреден. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Фински новинари во опрема за нуркање се јавија од теренот во Подгорица

Пандев на селекторот Милевски му порача да молчи

Араухо оди на операција, ќе го пропушти СП