Утрински Весник
Македонија

Промоција на знаменитостите на градот под мотото „Скопје на мапата на Европа“

ЕУ и натаму гради консензус за датумот за преговори

Скопје, 22 јуни 2019 (/) – Заменик – претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, заедно со заменик – градоначалникот на град Скопје, Енвер Малиќи, денеска ќе бидат домаќини на претставниците на дипломатскиот кор и други гости, на настанот во организација на Секретаријатот за европски прашања, на кој во рамки на кампањата „Заедно кон ѕвездите“, се планира прошетка низ Скопската чаршија, со професионален туристички водич, со што ќе се промовираат знаменитостите на градот под мотото „Скопје на мапата на Европа“.

Настанот ќе се одржи пред МК-ЕУ Инфо Центарот на Секретаријатот за европски прашања на централниот плоштад. см/рп/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Маричиќ: Судската реформа клучна за пристапување во ЕУ, имаме уште за работа

Ковачевски разговараше со потсекретарот за тероризам и финансиско разузнавање во Министерството за финансии на САД

Мицкоски: За само 3 дена од 5-ти до 7-ми декември ЕСМ ќе увезе струја за околу 4.200.000 евра