Утрински Весник
Македонија

Променет режим на сообраќај на патиштата Скопје – Неготино и Ресен – Битола

Реконструкцијата на патот Битола-Демир Хисар готова до август, Сугарески очекува скок во реализацијата на капитални инвестиции

Скопје,  1 јули 2019 (/) –  Промена на режимот на сообраќај се воведува од денеска на делниците Скопје – Неготино и Ресен – Битола, каде ќе се изведуваат градежни активности.

На  патот Скопје – Неготино  во наредните 30 дена ќе се врши електрично осветлување на крстосницата Велес – Југ , додека  на делницата Ресен – Битола  каде ќе има  градежни активности при поставување индуктивни јамки промената на режимот на сообраќај ќе трае еден ден.лв/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран