Утрински Весник
Спорт

Прибак ќе настапува за Војводина

Прибак ќе настапува за Војводина

Нови Сад, 10 јули 2019 (Утрински Весник) – Поранешниот македонски репрезентативец, Немања Прибак, од следната сезона ќе го носи дресот на Војводина.

Прибак, кој во својата кариера настапувал за тимовите на Железничар, Колубара, Нант, Вардар (во два наврати) и Бешикташ, повторно се враќа во својата татковина.

Средниот бек изминативе четири години ги помина во дресот на турскиот гигант. За Македонија одигра вкупно 13 натпревари.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања