Утрински Весник
Македонија

Премиерот Заев во работна посета на Штип

Премиерот Заев во работна посета на Штип

Скопје, 6 јули 2019 (Утрински Весник) – Премиерот Зоран Заев денеска во Штип ќе одржи работна средба со министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство, Трајан Димковски и градоначалникот на Општина Штип, Благој Бочварски.

Како што соопшти владината прес-служба, премиерот Заев придружуван од министерот Димковски, од градоначалникот Бочварски и од директорката на Управата за јавни приходи Сања Лукаревска ќе оствари средба и со граѓаните на Штип и ќе ги посети локалните дуќани во централното градско подрачје. дма/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран