Утрински Весник
Македонија

Презентација на проектот за техничка помош во областа на образованието

Презентација на проектот за техничка помош во областа на образованието

Скопје, 10 јули 2019 (Утрински Весник) – На Факултетот за информатички науки и компјутерско инжинерство (ФИНКИ), во Скопје денеска ќе се одржи церемонија за предавање на проектот за техничка помош во областа на образованието во Република Северна Македонија.

Од владината прес-служба најавија дека на настанот ќе присуствуваат министерот за обравование и наука, Арбер Адеми и амбасадорот на Народна Република Кина, Уин Ликсиан. см/ац/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Маж од Богданци со закана бил принуден да потпише фактури со големи суми

Оштетен споменикот на Гоце Делчев во Градски парк

Маричиќ-Лирман: Фокус на реформите и заедничка посветеност на патот кон ЕУ