Утрински Весник
Македонија

Почнува изградбата на спортската сала во училиштето „Вера Јоциќ“ во Хиподром

Почнува изградбата на спортската сала во училиштето „Вера Јоциќ“ во Хиподром

Скопје, 10 јули 2019 (Утрински Весник) – Во училиштето „Вера Јоциќ“ во Хиподром денеска ќе почне изградбата на спортската сала.

Проектот е на Министерството за образование и наука.

На настанот по повод официјалниот старт на изградбата ќе присуствуваат премиерот Зоран Заев, министерот за образование и наука, Арбер Адеми и градоначалникот на Општина Гази Баба, Борис Георгиевски. мч/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Маричиќ: Судската реформа клучна за пристапување во ЕУ, имаме уште за работа

Ковачевски разговараше со потсекретарот за тероризам и финансиско разузнавање во Министерството за финансии на САД

Мицкоски: За само 3 дена од 5-ти до 7-ми декември ЕСМ ќе увезе струја за околу 4.200.000 евра