Утрински Весник
Македонија

Помошникот-генерален серетар на НАТО Мисироли во Скопје

Помошникот-генерален серетар на НАТО Мисироли во Скопје

Скопје, 2 јули 2019 (/) – Помошникот-генерален секретар на НАТО Антонио Мисироли денеска ќе престојува во посета на Собранието на Република Северна Македонија при што ќе има средба со претседателот на Собранието, Талат Џафери.

Како што соопштија од собраниската прес-служба, Мисироли за време на престојот, ќе го посети одделот за справување со новите безбедносни предизвици. вг/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

124 казни за брзо возење на територија на СВР Битола

Маја Морачанин повторно избрана за претседател на ДОМ

Утре наутро блокада на крстосницата кај „Мавровка“