Утрински Весник
Спорт

Пол ги коментираше гласините дека сака да го напушти Хјустон

Пол сака да го напушти Хјустон поради конфликт со Харден

Хјустон, 24 јуни 2019 (/) – Кошаркарот Крис Паул ги коментираше гласините дека има желба да ја напушти екипата на Хјустон поради конфликт со Џејмс Харден.

-Никогаш не сум побарал размена, никогаш. Останувам во Хјустон и многу сум среќен поради тоа. Тука ми е добро, изјави Пол.

Во сезоната 2018/19, Крис Пол играше на 58 натпревари, остварувајќи просек од 15,6 поени. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Уште еден премиерлигаш добива американски газда

МЗТ Скопје преку ТФТ до петта титула од Суперкупот

Сестрата на Роналдо контра Португалците: Вие сте болни, бездушни, глупави и бескрајно неблагодарни