Утрински Весник
Спорт

Познати полуфиналистите во Светската лига во ватерполо

Познати полуфиналистите во Светската лига во ватерполо

Белград, 22 јуни 2019 (/) – Светската лига во ватерполо која се одржува во Белград се ближи кон својата завршница. Во текот на вчерашниот ден се одиграа четвртфиналните дуели по кои формирани се двојките за полуфиналето.

Во полуфиналната денеска фаза ќе играат:

Австралија – Србија (почеток 15 часот) и

Хрватска – Шпанија (почеток 16:45 часот).

Само освојувачот на трофејот ќе обезбеди учество на Олимиските игри во Токио следната година. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Алегри: Вечерва е најважниот меч за Јувентус во ЛШ

Челси на лето тргнува по Рафаел Леао

По една и пол година Зион Вилијамсон се врати во НБА лигата