Утрински Весник
Македонија

Пожар во стан населбата Кисела Вода

Пожар во стан населбата Кисела Вода

Скопје, 10 јуни 2019 (/) – Пожар избувна денеска во стан на петти кат на улицата „Народни Херои“ во Општина Кисела Вода.

– Во моментов пожарот го гаснат 25 пожарникари со 10 возила, потврдија за / од Територијалната противпожарна единица на Град Скопје.

На терен се екипите на брза помош и на полицијата. мд/

миа ФОТО архива

 

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

124 казни за брзо возење на територија на СВР Битола

Маја Морачанин повторно избрана за претседател на ДОМ

Утре наутро блокада на крстосницата кај „Мавровка“