Утрински Весник
Спорт

Повредениот Дурант отиде во Торонто со експедицијата на Голден стејт

Повредениот Дурант отиде во Торонто со експедицијата на Голден стејт

Тотонто, 9 јуни 2019 (/) – Кошаркарот на Голден стејт, Кевин Дурант отиде со тимот на петтиот натпревар од НБА плејофот финалето против Торонто.

Играчот продолжува да се опоравува од повреда на коленото, која ја доби во серијата од вториот круг во плејофот против Хјустон.

Голден стејт губи со 3-1 и во случај и доколку сака да го одбрани трофејот нема право на грешка до крајот на финалето. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Гут Бехрами победи во Килингтон

Тандемот од Јувентус го пропушта Камерун

Мбапе ја однесе Франција во осмина-финалето