Утрински Весник
Македонија

Отворен ден во Владата за иницијативи на граѓанските организации за младинските политики

Отворен ден во Владата за иницијативи на граѓанските организации за младинските политики

Скопје, 27 јуни 2019 (/) – „НВО Отворен ден“ за иницијативи на граѓански организации на тема „Младински политики“ ќе се одржи денеска во Владата.

Како што информираат од владината прес-служба, настанот ќе има две сесии на кои свои обраќања ќе имаат министерката за труд и социјална политика Мила Царовска, министерот за здравство Венко Филипче, министерот за образование и наука Арбер Адеми, директорот на Агенцијата за млади и спорт Дарко Каески, директорот на Фонд за иновации и технолошки развој Јован Деспотовски и посебниот советник за млади и спорт Ѓорѓи Тасев. мс/бак/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Груби: На Али Ахмети му треба народот, на народот му треба Али Ахмети

Пратениците изгласаа продолжување на кризните состојби заради недостиг на електрична и топлинска енергија

Млада скопјанка пронајдена почината во својот дом