Утрински Весник
Македонија

Османи, Димковски и Бабовски во посета на компанијата Бесо интерком „Млин Полог“

Османи, Димковски и Бабовски во посета на компанијата Бесо интерком „Млин Полог“

Скопје, 11 јули 2019 (Утрински Весник) – Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи, министерот за земјоделство, шумарство и водостопанство Трајан Димковски и директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјоделството и руралниот развој Николче Бабовски денеска ќе ја посетат компанијата Бесо интерком „Млин Полог“ во индустриската зона Желино.

Оваа компанија искористила средства од ИПАРАД 2 Програмата и набавила машини и опрема за мелничка индустрија. мд/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Маричиќ: Судската реформа клучна за пристапување во ЕУ, имаме уште за работа

Ковачевски разговараше со потсекретарот за тероризам и финансиско разузнавање во Министерството за финансии на САД

Мицкоски: За само 3 дена од 5-ти до 7-ми декември ЕСМ ќе увезе струја за околу 4.200.000 евра