Утрински Весник
Македонија

Од вторник ќе биде затворена делницата Куманово – Опае

Од вторник ќе биде затворена делницата Куманово – Опае

Скопје, 14 јуни 2019 (/) – Од 18 до 21 јуни ќе биде затворен за сообраќај регионалниот пат Р2133, делница Куманово – Опае, информира  Автомото сојузот.

На патот ќе се изведуваат асфалтерски работи поради што ќе се изврши затворање на сообраќајот во периодот од 9 до 18 часот. мд/рп/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Шаќири: Наставниците се најважната алка во едукацијата на децата

Двајца мажи измамиле и одзеле пари од жител од гостиварско

Маж од Богданци со закана бил принуден да потпише фактури со големи суми