Утрински Весник
Македонија

Од Владата 30 милиони за Вардар и милион денари за Алили за европските шампионски титули

Од Владата 30 милиони за Вардар и милион денари за Алили за европските шампионски титули

Скопје, 25 јуни 2019 (/) – Владата денеска на седница донесе одлука да додели 30 милиони денари на Ракометниот клуб Вардар за освоената титула Европски шампион во ракомет.

На седницата е донесена и одлука да додели еден милион денари на Бесир Алили за европската шампионска титула во борење во категоријата кадети и 300 илјади денари на неговиот тренер.скс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Петровска ги посети војниците кои се дел од силите на НАТО во Бугарија

Министерот за внатрешни е против законот за амнестија

Ковачевски во посета на Дојран