Утрински Весник
Македонија

Одрони на патот Кочани – Македонска Каменица, сообраќајот по една коловозна лента

Одрони на патот Кочани – Македонска Каменица, сообраќајот по една коловозна лента

Скопје, 30 јуни 2019 (/) – Сообраќајот на патот Кочани – Македонска Каменица кај селото Истибања  се одвива по една коловозна лента.

Причината за ова, како што информира Автомото сојуз на Македонија, се одрони на патот. фф/бак/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

СДСМ: Во време на криза училиштата не смеат да се затвораат, општините да ги редефинираат приоритетите

108 санкционирани возачи во Скопје

Без струја делови на Аеродром, Кисела Вода и Карпош