Утрински Весник
Македонија

Нова фабрика за композитни производи во Визбегово

Нова фабрика за композитни производи во Визбегово

Скопје, 11 јули 2019 (Утрински Весник) –  Во индустриската зона Визбегово денеска ќе биде отворена фабрика за композитни производи АТС груп, инвестиција од три милиони евра.

Производите од новиот капацитет се наменети за опрема на армијата и полицијата во делот на балистичката заштита и безбедност.

Според најавата од АТС груп, на отворањето на фабриката ќе се обратат сопственикот на компанијата АТС груп Шефшет Демировски и премиерот Зоран Заев.лв/са/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Списоците на корисници на финансиска поддршка објавени на веб страната на Министерството за труд и социјална политика

Маричиќ: Со политичка волја и конкретни чекори од ЕУ, интеграција на регионот е реална

Герасимовски: Со здравата и правилна исхрана ги поттикнуваме здравите навики кај децата