Утрински Весник
Спорт

Нето потпиша со Барса до 2023 година

Нето потпиша со Барса до 2023 година

Барселона, 9 јули 2019 (Утрински Весник) – Денес е ден за официјална презентација на „Камп Ноу“. Барселона потпиша договор со голманот Нето кој дојде од Валенсија за 26 милиони евра плус девет милиони.

Бразилецот парафираше договор до 2023 година. Тој го зема бројот 13, кој го остави Јаспер Силесен.

Неговата клаузула за откуп изнесува 200 милиони евра.

Нето ја прифати улогата на резерва на Марк-Андре тер Штеген за натпреварите во Примера и Лигата на шампионите.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Флик останува германски селектор, мисијата ЕУРО 2024 на домашен терен

Во ПСЖ „нема место“ за Кристијано, но би го сакале Белингем

ФИФА ги казни Хрватите за навредите кон Борјан и Србите за косовското знаме во соблекувалната