Утрински Весник
Спорт

Неста нов тренер на Фросиноне

Неста нов тренер на Фросиноне

Рим, 18 јуни 2019 (/) – Поранешниот италијански репрезентативец и капитен на Милан, Алесандро Неста е назначен за нов тренер на Фросиноне.

Клубот не успеа да го задржи прволигашкиот статус и во следната сезоан ќе настапува во Серија Б.

Прес-службата на Фросиноне објави дека со Неста е потпишан договор со двегодишна важност.

Четириесет и тригодишниот тренерската кариера ја почна во Мајами пред три години, а минатата сезона ја предводеше Перуџа со која не успеа да избори учество во Серија А. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

(Видео) Астон Вила го декласира Брајтон, хет-трик на Воткинс

Џинтоли: Сакавме да го продадеме Влаховиќ…

Ѓорческа ќе се бори за титулата во Куршумлиска бања