Утрински Весник
Спорт

Нема понуди за Милинковиќ-Савиќ

Нема понуди за Милинковиќ-Савиќ

Рим, 9 јули 2019 (Утрински Весник) – Во Лацио се уште не пристигнале официјални понуди за халфот Сергеј Милинковиќ-Савиќ, пишува „Калчомеркато“.

Интерес кон Србинот има од Јувентус, Манчестер Јунајтед и Пари Сен Жермен, но никој од нив не се поврзал со шефовите на „орлите“, за да започне официјални преговори за привлекување на играчот.

Последните информации се дека Милинковиќ-Савиќ веќе се разбрал со Јувентус за личните услови. Торинскиот тим имал средба со неговиот агент Матеја Кежман и се договориле тој да потпише договор за 5 години со плата во износ од 6 милиони евра по сезона.

Сепак „бјанконерите“ се уште не испратиле понуда до Лацио.вз

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Флик останува германски селектор, мисијата ЕУРО 2024 на домашен терен

Во ПСЖ „нема место“ за Кристијано, но би го сакале Белингем

ФИФА ги казни Хрватите за навредите кон Борјан и Србите за косовското знаме во соблекувалната