Утрински Весник
Македонија

Нема метеж на Граничниот премин „Табановце“

Нема метеж на Граничниот премин „Табановце“

Куманово 14 јуни 2019 (/) – Нема метеж на Граничниот премин „Табановце“, информираа денеска надлежните.

– За влез во државата се чека пет минути, а за излез четири минути, соопштија од дежурната служба од ГП „Табановце“.

Сообраќајот се одвива тековно. ам/мд/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Пешевска: Да се зголеми додатокот за минимална помош преку МТСП

Ковачевски: Да се обединиме за европска иднина за стремежот за европска Македонија

СДСМ: Мицкоски конструктивноста да ја покаже во Собранието, подаваме рака за сите кои работат за граѓаните