Утрински Весник
Спорт

Надал: Не можам да поверувам дека стигнав до 12 трофеи на Ролан Гарос

Надал: Не можам да поверувам дека стигнав до 12 трофеи на Ролан Гарос

Париз, 9 јуни 2019 (/) – Шпанскиот тенисер Рафаел Надал преку социјалните мрежи ја коментираше победата над Австриецот Доминик Тим во финалето на Гренд Слемот „Ролан Гарос“.

– Ви благодарам „Ролан Гарос“ за ова неверојатно искуство. 12! Сè уште не можам да верувам во тоа, напиша Надал на Твитер.

Надал го освои 18. Гренд слем и 12. титула во Париз. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Уште еден премиерлигаш добива американски газда

МЗТ Скопје преку ТФТ до петта титула од Суперкупот

Сестрата на Роналдо контра Португалците: Вие сте болни, бездушни, глупави и бескрајно неблагодарни