Утрински Весник
Македонија

Министерот Спасовски во посета на Кочани

Министерот Спасовски во посета на Кочани

Скопје, 17 јули 2019 (Утрински Весник) – Министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски денеска ќе го посети реновираниот објект на полициската станица од општа надлежност во Кочани.

Спасовски ќе се сретне со раководството на полициската станица, како и со градоначалникот на  Кочани Николчо Илијев.

Предвидено е министерот за внатрешни работи да има средба и со претставници на Советот на општината и Советот за превенција во Кочани. сст/лв/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

СДСМ: Ковачевски на маса со европските лидери – Мицкоски изолиран со Апасиев

228 казнети возачи во Скопје

Министерката Петровска на безбедносен форум во Црна Гора – ќе се дискутираат прашања за регионалната безбедност