Утрински Весник
Спорт

Мареј продолжува во Денвер за 170 милиони долари

Мареј продолжува во Денвер за 170 милиони долари

Денвер, 1 јули 2019 (/) – Џамал ​​Мареј ќе потпише нов петгодишен договор со Денвер тежок 170 милиони долари.

22-годишниот канадски кошаркар минатата сезона одигра 75 натпревари во основниот дел стигнувајќи до просек од 14,8 поени, 3,5 скока, 3,4 асистенции по натпревар.

Во 14 натпревари од плејофот Мареј има просек од 21,3 поени, 4,4 скока и 4,7 асистенции.

Денвер.

Нагетс кој сезоната ја заврши на 2.место во Западната конференција, во четвртфиналето од плејофот беа елиминирани од Портланд со 4-3 во победи. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Уште еден премиерлигаш добива американски газда

МЗТ Скопје преку ТФТ до петта титула од Суперкупот

Сестрата на Роналдо контра Португалците: Вие сте болни, бездушни, глупави и бескрајно неблагодарни