Утрински Весник
Спорт

Мареј и Серена ќе играат на двојки на Вимблдон

Мареј и Серена ќе играат на двојки на Вимблдон

Лондон, 3 јули 2019 (Утрински Весник) – Британецот Енди Мареј и Американката Серена Вилијамс ќе учествуваат на Грен слемот Вимблдон во мешани двојки.

Претходно, Вилијамс им изјави на новинарите:

-Ако навистина го сакате тоа, добро, во ред.

Мареј, исто така, ќе игра и на турнирот во двојки. Негов партнер ќе биде Пјер-Југ Ербер.

Мешаниот турнир на Вимблдон започнува на 5 јули. зс/

Извор: mia.mk

Можете да прочитате

Галатасарај ќе се обиде на зима да го доведе Кристијано Роналдо

Леклер: Жени во Ф1? Ако се добро возачи, а не како социјална порака

Фофана ќе паузира шест седмици